Україна, Херсонська обл., Лазурне, вул. Корабельна

Контакти

+380503960389  Viber
+380973481946  Марина
+380502241723  Віктор
sun4siam@gmail.com
українська
русский

Коротка довідка про Херсонську область

Херсонська область
Херсонська область заснована у 1944 року.

Географічне положення: розташована на півдні України, у басейні нижньої течії Дніпра, у степовій зоні. Поверхня рівнинна.

Клімат: помірно континентальний, з м'якою малосніжною зимою і сухим літом.

Водні ресурси: омивається Чорним і Азовським морями. Головна річка – Дніпро. У межах області – велика частина Каховського водосховища, Дніпровський лиман, Тендрівська коса і коса Арабатська Стрілка.

Населення: 1 030 000 чол. (2019 р.)

Територія: 28,5 тис. кв. км.

Обласний центр: м. Херсон.

Історична довідка:

Перші поселення відомі з часів пізнього палеоліту. Досліджено поселення періоду мезоліту, міді та бронзи. У VIII-VII ст. до н.е. херсонські степи входили у володіння Скіфської держави з центром у Кам'янському городищі. У II ст. до н.е. Причорномор'я заселяли сармати і ранні слов'янські племена зарубинецької культури. У II-VI ст. н.е. з'являються поселення слов'ян черняхівської культури. У Х-ХІІІ ст. територія сучасної Херсонщини входила до складу Київської Русі-України. З XIII ст. Нижнє Подніпров'я підпало під владу монголо-татарських завойовників, а з XV ст. – Туреччини.

Після утворення Запорізької Січі у XVI ст. землі заселяють і освоюють козаки, які здійснювали численні походи проти турків і татар. У XVII ст. бої запорожців із загарбниками очолювали кошові отамани І. Сірко, М. Ханенко, полковник С. Палій.

Після руйнування російськими військами Чортомлицької Січі (1709 рік) запорожці заснували на цій території Кам'янську, а згодом і Олешківську Січ. Козаки брали участь у селянському русі 1768 року – Коліївщини. У 1775 році російська цариця Катерина ІІ знищила Січ.

У 1803 році утворена Херсонська губернія. У XIX ст. Херсонщину освоюють українці і німецькі переселенці. Природно-рекреаційний потенціал: Херсонщина – край фруктових садів, рибного багатства, численних заповідників дикої природи і близько 300 здравниць і санаторіїв, зосереджених на узбережжі Чорного і Азовського морів. Край відомий своїми приморськими курортами: Залізний Порт, Генічеськ, Скадовськ, Лазурне, Арабатська Cтрілка – понад сто кілометрів пляжів. А ще є острови Джарилгач і Бірючий, Тендрівська, Джарилгацька і Ягорлицька затоки, Кінбурнська коса. Словом, є де відпочити і що побачити.

За своїми природними і кліматичними умовами Херсонщина належить до унікальних куточків світу. Область розташована у степовій зоні на обох берегах Дніпра і омивається двома теплими морями. Туристичний потенціал регіону величезний. Вас чекають піщані пляжі на морському узбережжі, відпочинок і риболовля в затоках Дніпра, цілющі властивості грязей і мінеральних вод, цікаві екскурсії та напрочуд гарна природа. Раніше тут була найбільша у Європі пустеля, але за останні 50 років завдяки титанічній людській праці вона перетворилася на квітучий оазис. Якщо ви зараз потрапите на Херсонщину, матимете чудову можливість насолоджуватися свіжістю степової зелені, ще не обпаленої гарячим південним сонцем.

У Херсонській області знаходяться заповідники – степовий Асканія-Нова, Чорноморський, а також Сиваське заповідно-мисливське господарство, Гопри (Гола Пристань) – грязьовий курорт степової кліматичної зони, на лівому березі р. Конка. Розвивається та набуває популярності у Херсонській області зелений туризм. У перспективі в оздоровчій зоні району передбачається організація екотуризму (відпочинок в екологічно чистій місцевості, споживання чистих продуктів), мисливського і риболовецького туризму.

Херсонщина є одним з національних лідерів з вирощування овочів та баштанних культур. Всім відомі херсонські кавуни, дині та томати. Серед овочевих культур також мають значення – капуста, цибуля, перець солодкий, баклажани. Збільшується виробництва бекмеса – меду з кавуна.

Історико-культурний потенціал: 69 територій і об'єктів природно-заповідного та культурно-історичного фонду, 2 біосферні заповідника, дендрологічний парк Асканія-Нова (всі державного значення); 32 пам'ятки природи; 12 парків – пам'яток садово-паркового мистецтва, 10 заповідних урочищ.

Надзвичайно цікаві об'єкти туризму:


Подзвоніть зараз, щоб замовити будиночок біля моря! Тут Вам будуть раді!